FİRMA
PROFİLİMİZ .

  • MİSYONUMUZ
  • VİZYONUMUZ
MAS Group olarak, başarının müşterilerimizin bize duyduğu güven ile doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Bunun için her gün “tercih ettiğiniz çözüm ortağınız” olarak planlama, yatırım ve sonrasında yatırımınızın korunması amacı ile sizinle omuz omuza verip uzun vadeli değer yaratmak için çalışıyoruz.
Kurulduğu günden bugüne belirlediği hedefler doğrultusunda ilerleyen MAS GROUP; Her projede daha ileriye vizyonuyla kendisini sürekli geliştirerek, fark yaratarak, ülkesine değer katarak, sektöründe standartları belirleyen öncü firma olmak için durmaksızın çalışmaya devam edecektir.


Mas Metal Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 1995 senesinde merhum Mehmet EKREKLİ ve damadı İskender ARSLAN tarafından kurulmuştur.
1938 senesinde Bayburt’ta doğan Mehmet EKREKLİ, daha henüz 5 yaşındayken (1943 yılında) babası Nadim Ustanın atölyesinde çırak olarak çalışmaya başlamış ve iş hayatına adım atmıştır. Analitik düşünme yeteneği ve öğrenme arzusu ile hususi merak saldığı motorlar üzerinde bilgi, görgü ve tecrübesini git gide arttırmış ve kısa süre sonra Bayburt’un ilk motor ustalarından biri olmuştur. Bu süreçte Land Rover ve BMC markalarının sertifikalı ustası ünvanlarını almıştır.
Fıtratında, genlerinde yerleşik; teknolojiye ve mühendislik alanlarına yönelik kabiliyetleri ve ilgisini, zihninde projelendirdiği yeni ürünleri geliştirmek için kullanmak arzusuyla 1978 yılında İstanbul’a gelen Mehmet EKREKLİ, bu dönemde hem motor ustalığına devam etmiş hem de Türk Makine sektörüne kendi geliştirdiği tasarımlarla daha o günlerde yerli ve milli katkılarda bulunmuştur. Özellikle tersanelerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan “Gezer Vinçler” “Otomatik Koli Bantlama Makineleri” ve “Tekstil Tela Yapıştırma Makinesi” projelerini kendine münhasır tasarımlarla üretmiştir.
Mesleki birikim ve tecrübelerini daha ilerilere taşımak ve kurumsal bir firma çatısı altında yoluna devam etmek amacıyla 1995 yılında damadı İskender ARSLAN ile Mas Metal Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurarak faaliyete devam etmişlerdir.
Seri üretim tekstil makineleri yaparak, yerli makine endüstrisinin ve aynı zamanda tekstil sektörünün gelişimine de doğrudan katkı yapmış, ülkemizin yüz akı bu iki sektörün hızlı ilerlemesinde büyük emeği olan sanayicilerimizden biri olmuştur.
Kurumsallaşmanın verdiği motivasyonu ve aile şirketi olmanın avantajlarını son derece doğru kullanarak, kendi geliştirdiği ve dünyadaki diğer ürünlere kıyasla sağlamlığı ve kolay uygulanabilirliği ile öne çıkan “Run Flat ve Jant” ve “Motor Test Ünitesi” projesiyle yine farkını ortaya koymuş, Türk sanayicilerine katkı sağlamaya devam ederken, Türkiye dışındaki pazarlara da açılarak, ürünlerini ihraç etmeye başlamıştır.
2010 yılında hayata gözlerini yuman merhum Mehmet EKREKLİ’nin liderliğinde sektöründe güçlü bir konuma ulaşan Mas Metal Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, kendisinden sonra bayrağı devralan damadı İskender ARSLAN idaresi altında, kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyeti odaklı felsefesiyle, sanayi dallarına teknik anlamda katma değerli ürünler geliştirmeye, üretmeye ve giderek artan ihracat potansiyeliyle de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

MAS GROUP

mas-group
mas-group
mas-group