SAVUNMA SANAYİ

 • SAVUNMA SANAYİ
 • RUN FLAT
 • MOTOR TEST ÜNİTESİ

Savunma Sanayi içerik yazımız hazırlanıyor. Zırhlı araçlar hakkında teknik metin bekleniyor. Site içerik çalışmalarımız devam ediyor. Web sitemiz çok yakında hizmete girecek. Savunma Sanayi içerik yazımız hazırlanıyor. Zırhlı araçlar hakkında teknik metin bekleniyor. Site içerik çalışmalarımız devam ediyor. Web sitemiz çok yakında hizmete girecek. Savunma Sanayi içerik yazımız hazırlanıyor. Zırhlı araçlar hakkında teknik metin bekleniyor.

Run Flat Tekerlek, lastik kullanılamaz hale geldiğinde aracın janta monte edilen aparatla üzerinde yürüyebildiği tekerlektir.

Stratejik görevleri haiz olan Askeri, Polis , Ambulans ,İtfaiye ve Banka nakil zırhlı araçları Run Flat Tekerlek kullanmaktadır. Bir saldırıya , kazaya veya tuzağa maruz kalan zırhlı araçların, görevlerini kesintiye uğratmadan ,lastiklerin kullanılamaz hale gelmesinde bile yoluna devam etmesi ve gidebilecekleri en uzak mesafeye olabilecek en yüksek hızla gitmesi gerekmektedir Ran Flatın olmaması durumunda lastik parçalanır araç jant üzerinde kalır ve hareket edemez hale gelir.

Run Flat Tekerlek sayesinde bu mesafe 200 km ye kadar çıkabilmekte, arazi veya yol şartlarına göre, aracın hızı, 30 km/h ile 70 km/h arasında olabilmektedir. Bu da, ancak Run Flat Tekerlek ile mümkündür. Run Flat Tekerlekler dayanıklı materyalden ve üstün bir tasarımla üretildiği takdirde en iyi performansı sergiler.

Rakiplerinin aksine, Mas Run Flat üzeri lastik kaplamalı çelikten üretilmistir. Mas Run Flat celik levhalı ve dikdörtgen en kesitine haiz olacak sekilde dizayn edilmistir. Bu yapı, hafif fakat sağlam bir ürün oluşturmuştur. Mas tarafindan icat edilen celik dizayn lastik icersinde aşırı ısı artışı problemini azaltmaktadır. Mas çelik kasnak , özel tasarımımız olan Jantlarımıza, Mas Montaj Aletleri ile kolayca monte edilebilmektedir. Aşınmış Mas Kasnaklar, Jantlar deforme olmadığı sürece yenisi ile değiştirilebilmektedir.Bu da kullanım maliyetlerini azaltan önemli bir faktördür.

Mas Metal Makina Ltd.Sti. 16” ile 20” arasinda Run Flat Jant, dizayn etmiş ve üretmistir. Talep olması durumunda 20” lik ölçü 24” kadar çıkabilmektedir. 2002 ile 2011 yılları arasında Mas Metal Makina Ltd.Şti. Yemen Savunma Bakanlığına değişik ölçülerde 2580 adet Run Flat ve Jant üretip teslim etmistir.

Hareket edemeyen bir araç ancak bir hurda yığınıdır. Mas Run Flat stratejik araçlara sürdürülebilir hareketlilik ve kesintiye uğramayan görev yeteneği kazandırır.

Motor Test Unitesi, motor hata tesbiti ve performans belirlemesinde elzemdir. Eger bir motor, bir test unitesinde teste tabi tutulur ve bunu gecerse o zaman bu motor kullanildigi yere, ki bu arac, jenerator vs olabilir, gonul rahatligi ile monta edilebilir.

Asagidaki parametreler, hata tesbiti ve/veya test icin, ya olculur yada olculen bazi parametreler kullanilarak hesaplanir.

 • Hız (Ölçülür)
 • Tork (Ölçülür)
 • Güç (Hesaplanır)
 • Egzost Gazı Sıcaklıkları (Ölçülür)
 • Yağ Sıcaklıkları (Ölçülür)
 • Yağ Basınçları (Ölçülür)
 • Yakıt Debisi (Ölçülür)
 • Hava Debisi (Ölçülür)
 • Ozgul Yakıt Sarfiyatı (Hesaplanır)
 • Egzost Gaz Emisyonları (Ölçülür)

Yukaridaki parametreler incelenerek motor icin hata tesbiti yapilabilir ve testi gecip gecmedigi soylenebilir.

Birisi 500 HP e, digeri 1000 HP e kadar olan motorlari test edebilecek iki adet Motor Test Yatagi’ni, Mas Metal Makina Ltd. Şti dizayn edip uretmistir. Motor Test Uniteleri’ne tamamlayici olarak, Mas Metal Makina Ltd. Şti., iki adet su sogutma kulesi ve bir adet su basma sistemi dizayn edip uretmistir.

2005 ve 2008 yillarinda uretilen ve Yemen Savunma Bakanligi tarafindan kullanilan asagidaki Motor Test Uniteleri Mas Motor Test Yataklari, Sogutma Kulesi ve Pompalama Sistemleri kullanmistir.

Kaliteli ürün
mutlak memnuniyet